El. paštas: info@gyliai.lt ‎‏‏‎ | Gyliai, Viduklės seniūnija, Raseinių raj.

Žmonės ir jų darbai

www.gyliai.lt > Žmonės ir jų darbai

Petronėle Mockienė

Rasienių rajono, Šienlaukio kaime gyvenanti Petronėlė Mockienė laiko veltui nešvaisto. Sumaniusi, kad kažkada tėtis darydavo panašiai, pati griebėsi darbo papuošto savo sodybą bei jos aplinką. Akivaizdu, kad pavyko puikiai – čia galime pamatyti įvairiausių gyvūnų, nusėtų tiek skirtingomis medžiagomis, tiek spalvomis.

“Tai tarsi gyvuliukų karnavalas, kurį turėtu pamatyti kiekvienas…”

Petronėlė

Pagamintų gyvūnų ūkis

Petronėlės Mockienės ūkyje – gausybė gyvūnų, kuriuos ji pasigamino pati.

Gyliuose 23 metus  gyvenanti Petronėlė sako, kad daugiau užsiėmimų nėra, o visi jos pagaminti kūriniai jai yra mieli – juos saugo, paglosto bei rūpinasi.

ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „UŽ KAIMO ŽMOGUI ATVIRĄ ERDVĘ“

Kartais patys svarbiausi reikalai gimsta „spontaniškai“. Atsitiktinai susitiko Gylių kaimo bendruomenės atstovai: pirmininkė Reda Butkienė, Juozapas Juščius ir Egidijus Žutautas prie apleisto, piktžolėmis apžėlusio, su išvirtusiais medžiais parko. Ėmė kalbėtis apie kasdienius rūpesčius. Juozapas lyg tarp kitko prasitarė, jog matęs itin įdomią lauko pavėsinę. „Kad taip tokią savam kaime turėtume“- pamąstė sutartinai, nei patys netikėdami, kad tai pranašingi nelengvos ateities planai. Taip gimė sumanymas projektui „Už kaimo žmogui atvirą erdvę“, kurį Gylių kaimo bendruomenė šių metų pradžioje pateikė Žemės ūkio ministerijai 2021 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti konkursui ir gegužės mėnesį iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos gavo patvirtinantį raštą apie gautą paramą projekto įgyvendinimui. Žemės ūkio ministerija skyrė 5000,00 Eur paramos, 11 proc. projekto vertės išlaidų, t. y. 617,98 Eur prie projekto įgyvendinimo piniginėmis lėšomis prisidėjo Raseinių rajono savivaldybė. Projekto metu įrengta buvo įsigyta žvyro, įrengta lauko scena, suoliukai, šiukšliadėžė. Įveikdami visas negandas ir sunkumus (laikotarpis sudėtingas, kainos brangsta kone kasdien), bendruomenės nariai organizavo talkas ir įgyvendino projektą. Statinys išties neįprastas, įdomus ir mielas, nes į jį sukrauta daug žmogaus prakaito, kūrybinio polėkio ir laiko. Ir viskas bendruomenės labui, gražiam bendravimui ir švariai aplinkai. Įvyko jau ir pirmas visuotinis renginys – Vasaros šventė. Susirinkusieji ir svečiai džiaugėsi naujai įruošta erdve.
Gylių kaimo bendruomenės narė Monika Kačiušienė

PROJEKTO „UŽ KAIMUI IR ŽMOGUI ATVIRĄ ERDVĘ“ ĮGYVENDINIMAS

 

Gylių kaimo bendruomenė šiemet teikė paraišką Žemės ūkio ministerijos 2021 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti konkursui. Suplanavome įsigyti lauko sceną, lauko suoliukus, šiukšlinę. Darbams buvo reikalingas ir žvyras. 2021 m. gegužės 04 d. iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos gavome patvirtinantį raštą Nr.BR6-2886 apie gautą paramą kaimų bendruomenės projekto įgyvendinant projektą „Už kaimui ir žmogui atvirą erdvę“: skirtas finansavimas – 5000,00 Eur paramos suma. 11 proc. projekto vertės išlaidų, t. y. 617,98 Eur prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Raseinių rajono savivaldybė. Nuo šių metų pavasario labai pabrango statybinė mediena. Todėl pabrango lauko scenos pastatymas. Kaimui ši erdvė reikalinga, todėl nenorėjome, kad įmonė nutrauktų sutartį dėl išaugusių gamybos kaštų.
Lauko scenos karkasui reikalinga mediena pabrango nuo 1000 eurų iki 1900 eurų. Fanera, kuri reikalinga karkaso uždengimui pabrango nuo 990 eurų iki 1950 eurų. Norint užbaigti projektą reikėjo papildomų 1860 eurų. Raseinių rajono savivaldybei skyrus papildomus pinigus pabaigėme įrengti lauko sceną. Apmokėjome papildomas jos įrengimo išlaidas, atsiradusias dėl labai pabrangusių statybinių medžiagų.
Lauko scenoje vyksiančios šventės suteiks pastovią galimybę aktyviai dalyvauti kultūrinėje – meninėje veikloje ir bendrauti įvairaus socialinio statuso, amžiaus žmonėms. Joje savo pasirodymus galės rengti pradedantieji vietos menininkai, kurie šitokiu būdu pratintųsi būti scenoje. Taip bus išlaikoma kaimo gyvastis, sudaromos sąlygos sugrįžti ir su artimaisiais pabendrauti svetur išvykusius buvusius gyventojus, jaunimą.

Čia gali būti Jūsų istorija

Jei esate iš Gylių kaimo ir norite pasidalyti savo istorija – Parašykite.

Mes mielai patalpinsime ir reklamuosime Jus ir Jūsų veiklą.