El. paštas: info@gyliai.lt ‎‏‏‎ | Gyliai, Viduklės seniūnija, Raseinių raj.

Lankytinos vietos

www.gyliai.lt > Lankytinos vietos

Jūkainių goemorfologinis draustinis

1992 m. įsteigtas Jūkainių geomorfologinis draustinis. Draustinio plotas – 263ha.Istoriniai šaltiniai liudija, kad čia, tarp Raseinių ir Nemakščių ošė senovės lietuvių tikėjimo šventoji giria. Dabartiniame draustinyje augantys ąžuolai yra gal trečiosios kartos šventojo ąžuolo palikuonys.
Draustinį iš visų pusių supa nusausinti, sukultūrinti laukai, tačiau pats Jūkainių miškas, jo pakraščiai ir išlikę archajiški Jūkainių ir Rimkiškių kaimeliai tarsi primena senus laikus.
2005 m. Raseinių miškų urėdija įsteigė Jūkainių pažintinį – rekreacinį taką. Pažintinį taką apžiūrėti galima einant didžiuoju ratu – 3,5 km. Arba mažuoju ratu – 1 km. Žmonėms su judėjimo negalia pritaikyta 0,6 km tako. Taką puošia medžio drožėjų sukurtos skulptūros, įrengtos trumpalaikio poilsio aikštelės. Tai jauki žalia oazė, kur galima pasivaikščioti, pailsėti nuo miesto šurmulio.

Jūkainių pažintinis parkas – rekreacinis takas

Jūkainių miškas 1991 m. paskelbtas miško parku, o po metų įsteigtas Jūkainių geomorfologinis draustinis. Istoriniai šaltiniai liudija, kad čia, tarp Raseinių ir Nemakščių, ošė senovės lietuvių tikėjimo šventoji giria. Dabartiniame draustinyje augantys ąžuolai yra gal trečiosios kartos buvusio šventojo ąžuolyno palikuonys. Draustinį iš visų pusių supa nusausinti, sukultūrinti laukai, tačiau pats Jūkainių miškas, jo pakraščiai ir išlikę archajiški Jūkainių ir Rimkiškių kaimeliai tarsi primena senus laikus. Įdomūs savo sudėtimi medynai, išlikę senųjų ąžuolų fragmentai, užpelkėję upeliai, retų augalų gausa suteikia vietovėms paslaptingo jaukumo.

2005 m. Raseinių miškų urėdija įrengė Jūkainių pažintinį – rekreacinį taką. Pažintiniame take galima eiti didžiuoju ratu – 3,5 km arba mažuoju ratu – 1 km. Apie 650 m. tako ilgio pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia.

Nuvykę į Jūkainių pažintinį rekreacinį taką, galėsite pakeliauti, pasidžiaugti gamta, paklajoti po nuostabaus grožio beržyną, pasigėrėti ąžuolais, kurie savo šakomis ošia didingos praeities šventgirės melodiją… Taką puošia tautodailininkų pagamintos skulptūros, papildo reklaminiai bei informaciniai stendai, kuriuose pateikta daug informacijos apie šiame miške augančius medžius ir krūmus. Daug malonių akimirkų galima patirti nuo apžvalgos aikštelės žvelgiant į tvenkinį, neišdildomą įspūdį paliks kelionė per žemapelkę.

Molavėnų piliakalnių kompleksas

Lankantis Raseinių krašte vertėtų aplankyti išskirtinį kultūros paveldo objektą – gynybinį Molavėnų piliakalnių kompleksą, kuris yra 1,4 km į ŠV nuo Radviliškio – Pagėgių geležinkelio, 1,1 km į R, PR nuo kelio iš Žalpių į Raseinių – Kryžkalnio kelią ir 0,6 km į P nuo Molavėnų – Tukių kelio, Šešuvies deš. krante.
Molavėnų piliakalnių kompleksas, šimtametis ąžuolas ir mitologinis Skirtinio akmuo – valstybės saugomi objektai. Kai kurių istorikų nuomone, šioje vietoje, kadaise buvę garsieji Pilėnai, bet tai patvirtinančių faktų kol kas nėra.
2010 m. birželio mėnesį baigtas įgyvendinti projektas „Molavėnų piliakalnių komplekso išsaugojimas ir pritaikymas kultūros ir viešojo turizmo reikmėms“, kuris finansuotas Norvegijos finansinio mechanizmo, Valstybės biudžeto ir Raseinių rajono savivaldybės lėšomis.
Projekto metu Molavėnų piliakalnių komplekse buvo sukurta objekto lankymui reikalinga infrastruktūra: įrengti laiptai nusileidimui nuo piliakalnio bei takai (pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia), aikštė žiūrovams, vieta prekyvietei, atokvėpio aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelės, laužavietė, informacinės rodyklės, stendai ir t.t.
Molavėnų piliakalnių kompleksas yra įtrauktas į nacionalinį Autoturizmo maršrutą „Lietuvos istorijos ir kultūros vėrinys“.